Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinio projekto „LinkINjob: job hunting with the help of librarians“ baigiamoji diskusija. Jos dalyviai – Kauno miesto savivaldybės, organizacijos „Langas į ateitį“, Kauno technologijos universiteto Karjeros ir ugdymo centro, Vytauto Didžiojo universiteto Profesinio rengimo studijų centro, Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centro bei Kauno statybininkų rengimo centro atstovai – pasidalijo savo gerąja patirtimi dirbant su jaunimu, pasakojo, kaip padeda jiems integruotis į darbo rinką, kaip juos ruošia.

Nike air jordan Sneakers | Air Jordan Release Dates 2020

 

Jaunimo nedarbą nulemiantys veiksniai
Pastaraisiais metais Lietuvos jaunimo nedarbo rodikliai tendencingai mažėja. Diskutavome, kas daro didžiausią įtaką jaunimo nedarbo didėjimui, kas nulemia jaunimo nedarbą. Taip pat aptarėme, ar politinės aplinkybės bei politiniai sprendimai skatina nedarbo lygio augimą ir kas turėtų keistis.

Jaunimo motyvacija mokytis ir dirbti
Kartu su KTU Karjeros ir ugdymo cento, VDU Profesinio rengimo studijų centro, Kauno kolegijos ir Kauno statybininkų rengimo centro atstovais diskutavome, ar jaunimas yra pakankamai išlavinęs tinkamo savęs atstovavimo, kompiuterinio raštingumo įgūdžius. Akademinės bendruomenės nariai papasakojo, kaip patys motyvuoja savo studentus ir moksleivius, kokie galimi efektyvūs sprendimo būdai ar priemonės, skatinant jaunimo motyvaciją mokytis ir dirbti.

Bibliotekos vaidmuo integruojant jaunimą į darbo rinką
Kauno apskrities viešoji biblioteka, įgyvendindama „LinkINjob“ projektą, siekia efektyviai prisidėti prie jaunimo integracijos į darbo rinką. Įvairi lankytojų auditorija skatina biblioteką tapti pirminės informacijos centru, teikiančiu jaunuoliams bazines žinias ir nukreipiančiu juos į kitas institucijas gauti detalesnę informaciją bei paslaugas. Šiai nuostatai pritaria ir baigiamosios diskusijos dalyviai, jų manymu, tęsti projekto „LinkINjob“ veiklas būtų naudinga visai bendruomenei.