Neseniai atlikto Lietuvos gyventojų verslumo tyrimo rezultatai parodė, kad jaunimas daug optimistiškiau vertina ir savo jėgas, ir sąlygas kurti verslą Lietuvoje. Tą patvirtina ir antrus metus Darbo biržos teikiama reali parama jaunimui verslo pradžios idėjoms įgyvendinti bei pirmajai savo darbo vietai sukurti.

latest Nike Sneakers | FASHION NEWS

Skatinant jaunimo savarankišką užimtumą ir saviraiškos plėtrą sudarytos palankios sąlygos  ir taikomos lengvatos –  nėra reikalavimo pateikti sutarties galiojimo užtikrinimo (banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto) ir privalomojo nuosavo indėlio.

Jaunoji karta gerokai drąsesnė – nebijo iššūkių ir kuria sau darbo vietas. 2016 metais beveik 200 jaunuolių įsteigė mikroįmones ir jau dirba savarankiškai. Per šių metų 5 mėnesius 66 jauni asmenys iki 29 metų jau įsteigė sau darbo vietas ir dar 121 pradėjo steigimo procedūras.

Ryžtingiausiai pirmuosius žingsnius verslo link žengia  Vilniaus, Kauno ir Panevėžio teritorinių darbo biržų aptarnaujamose teritorijose gyvenantys jaunuoliai. Jų vykdomų veiklų spektras labai platus – nuo  vairuotojo, statybininko, automobilių mechaniko iki kineziterapeuto, multimedijos, interjero  dizainerio, garso režisieriaus teikiamų paslaugų. Daugiausiai galimybių įsitvirtinti jaunimas mato paslaugų sektoriuje. Kūrybingam pasitikinčiam savo jėgomis ir verslo idėja jaunimui suteikta valstybės parama padeda  žengti pirmuosius žingsnius versle.

Savarankiškai norintiems dirbti jaunuoliams skiriamos subsidijos maksimalus dydis 15 200 Eur. Vidutiniškai vienai darbo vietai įsteigti per šių metų 5 mėn. buvo skirta 11,8 tūkst. Eur subsidija, 2016 metais  – 12,2  tūkst. Eur. Ši subsidija skiriama darbo priemonėms įsigyti, atlikti patalpų, valdomų nuosavybės teise, remontą.

Sėkmės istorijas, kaip jaunuoliai, su Darbo biržos pagalba, patys įkūrė darbo vietas, galite skaityti čia: goo.gl/RyRASC

Primary source: Jaunimo darbo centras (goo.gl/RyRASC)