Lietuvoje antrą kartą įgyvendinama eksporto lyderių programa „Sparnai“, skirta pritraukti ir išlaikyti šalies talentus. Programą vykdanti „Versli Lietuva“ tikisi, kad ne mažiau nei pusė programos dalyvių sugrįš dirbti į Lietuvą po studijų užsienyje, o per dvejus programos metus 24 dalyviai ženkliai prisidės prie Lietuvos eksporto konkurencingumo didinimo.

Sportswear free shipping | adidas artillery mid torsion black and green pants "Miami Nights" Release Dare , Adefra

Eksporto lyderių programa „Sparnai“ apima valdžios ir verslo partnerystę siekiant bendro tikslo – skatinti šalies konkurencingumą užsienio prekybos rinkose ir ugdyti aukšto lygio eksporto specialistus, atitinkančius šių dienų rinkos poreikius. Programos laikotarpiu jauni žmonės įgyja eksporto proceso valdymo, vadybos ir konsultavimo žinių, prisideda prie tarptautinių projektų įgyvendinimo.

„Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų ir sektorių konkurencingumo didinimas yra labai svarbus eksportuotojų sėkmės pagrindas. Atlikę verslo „focus“ grupės analizę, kurioje dalyvavo 71 verslo atstovas, siekiantis plėstis į užsienio rinkas, identifikavome, kad pagrindinės smulkaus ir vidutinio verslo kliūtys plėtrai į užsienį yra rinkų pažinimo ir eksporto žinių trūkumas. Todėl tam skiriame dar daugiau dėmesio telkdami resursus ir nukreipdami pastangas“, – sako „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

Visi programos dalyviai dvejiems metams taps „Versli Lietuva“ komandos nariais ir drauge su specialistais gilinsis į jiems priskirtus strateginius Lietuvos sektorius bei tikslines Lietuvos rinkas.

„Ši jaunųjų eksporto lyderių programa – tai puiki galimybė jauniems žmonėms įgyti verslo ir eksporto plėtros vadybos, konsultavimo, rinkodaros praktinių žinių, mokytis iš srities profesionalų ir padėti stiprų pamatą savo karjeroje. Džiaugiamės, kad esame šios programos partneriai ir padedame rasti kuriančius ir Lietuvos sėkme tikinčius talentus“, – teigia Ligita Valalytė, Lietuvos darbo biržos direktorė.

2018–2020 metų eksporto lyderių programos „Sparnai“ kandidatų atranka truks iki gegužės 1 d. Daugiau informacijos apie galimybes rasite www.verslilietuva.lt.

Pirmą kartą 2013–2015 metais Lietuvoje įgyvendintas eksporto lyderių programos „Sparnai“ modelis pasiteisino – dirbdami „Versli Lietuva“ komandoje dalyviai turėjo unikalią galimybę susipažinti net su 47 užsienio rinkomis, rengė Lietuvos konkurencingumo jose strategijas ir turėjo galimybę įgyti praktikos organizuojant verslo įmonių dalyvavimą 32 tarptautinėse verslo parodose.

Eksporto lyderių programa „Sparnai“ yra įtraukta į LR Vyriausybės programos priemonių planą kaip priemonė, skirta išugdyti aukšto lygio eksporto specialistus per teorinę ir praktinę patirtį verslo įmonėse.

Primary source: https://www.ldb.lt/jaunimui/jdc/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=87